KARIN GERME ( Abdominoplasti)

Ücretsiz danışmanlık ister misiniz?

img
KARIN GERME ( Abdominoplasti)

Karın germe ameliyatı, sıkı bir karın elde etmek ve karın bölgesinin hamilelik öncesi sıkılığına geri dönmek için ideal bir yöntemdir. Genellikle, aynı seansta liposuction da yapılarak karın kasları daha belirgin hale getirilebilir. Karın germe ameliyatları; genellikle, hamilelik, kilo dalgalanmaları ile yaşlanma nedeniyle karın bölgesindeki deride, cilt altı yağ dokusunda fazlalık ve karın duvarındaki kaslarda gevşeklik meydana gelen hastalara yapılır. 

PROSEDÜR: Genel anestezi altında, alt karın bölgesinden kesi yapılarak fazla deri ve yağ dokusu alınır. Aynı zamanda bu bölgedeki karın duvarı kasları da dikilerek kaslardaki gevşeklik giderilerek daha iyi bir karın konturu elde edilir. Dikişler içeriden atıldığından dikiş almaya gerek yoktur. Yara izleri alt karın bölgesinde ve göbek etrafında oluğundan dışarıdan kolaylıkla görünmez. Karın bölgesine 2 adet dren yerleştirilir ve genellikle 2. Günde çıkarılır. Ameliyat süresi ortalama 3 saattir. Hastanede kalış süresi ortalama 2 gündür. 

Karın bölgesindeki gerginliği azaltmak için 1-2 hafta kalça esnetme hareketleri önerilir. Sırt üstü ve dizlerin altında yastıkla yürüyüş yapar şekilde egzersizler yapılabilir. Ameliyat sonrası 45 gün kadar ağır egzersizler ve ağır yük kaldırma önerilmez. Derin ven trombozu ve tromboembolizm riskini azaltmak için mümkün olduğunca yürüyüş egzersizleri önerilir. 72 saat sonra pansumanlar çıkarılıp duş alınabilir. İlk iki hafta hafif egzersizler, 4. Haftada düzenli egzersizler ve 6. Haftadan sonra karın bölgesi egzersizleri yapılabilir. Cinsel aktivite için iki hafta beklenmeli. İşe geri dönüş iş türüne göre değişmekle birlikte 1-2 hafta arasıdır. Ödem ve şişlikler 3-6 ay arası devam eder. Morluklar 2-3 hafta sürebilir ve 3. Haftanın sonunda genellikle kaybolur. Ameliyat sonrası takipler, 3. Gün, 1. Hafta, 1. Ay, 6. Ay ve 1. Yıldır.

RİSKLER VE KOMPLİKASYONLAR: Seroma, hematom, enfeksiyon, belirgin yara izleri, asimetri, uyuşukluk, gecikmiş yara iyileşmesi, deri nekrozu, tromboembolizm, kontur düzensizlikleri, anestezi ile ilgili komplikasyonlar.


+90 532 133 01 12
Whatsapp İletişim
Sizi hemen arayalım!